top of page
Facetune_26-08-2020-13-25-07.JPG
Něco málo o mně:
   Jmenuji se Lenka Korandová a jsem vystudovaná nutriční terapeutka. Zdravá strava mne baví již dlouhá léta a neustále se v tomto oboru vzdělávám a získávám nové znalosti. 
   Začátky byly jako u skoro každého výživového a nutričního terapeuta asi stejné - chtěla jsem sama zhubnout. Samozřejmě mi to nešlo, tak jsem si zjišťovala víc informací a do tohoto oboru jsem se zamilovala. Ale i z toho hlediska, že bych ráda pomáhala i ostatním. Protože prodejce koktejlů NENÍ odborník na výživu, rozhodla jsem se udělat si kurz výživového poradce. Ale to mi bylo málo, chtěla jsem vědět víc a dělat pro lidi maximum a výživový poradce nesmí pracovat s lidmi, kteří již mají jakýkoliv zdravotní problém. A tak jsem se vydala cestou studia na Diplomovaného nutričního terapeuta na Vyšší odborné škole. Už během studia jsem získávala praxi v nemocnicích - edukovala jsem pacienty, kteří měli různá nemocnění a dieta byla klíčová v léčbě a prevenci. Během studia jsem také pracovala ve studiu zdravé výživy a to převážně s klienty, kteří chtěli zhubnout a s mojí pomocí se jim jejich cíl a sen plnil.  Protože jsem nechtěla být a ani nechci být v budoucnu prodejce výživných doplňků, začala jsem nutriční terapii dělat sama na sebe :) Základní kámen mé terapie je práce s klientem a jídelníček založený na opravdových, průmyslově neupravených potravinách. Je to o nalezení té správné cesty, o sestavení jídelníčku založeném na správných potravinách, o správné úpravě a o celkovém pohledu na životní styl klienta.
   Nutriční poradenství pro mne není jen o počítání kalorií a vážení jednotlivých jídel. Je to o celkovém přístupu člověka k sobě samému a o znovuvybudování vztahu k našim původním potravinám. Je to ale také o vybudování vztahu ke každému klientu jako ke člověku. Každý řešíme různé problémy, stres atd. a to vše je třeba také při změně životního stylu zohlednit. Jinak bude hubnout mladá zdravá studentka, která neřeší žádný veliký stres a jinak např. člověk procházející rozvodem a navíc ho trápí nějaká nemoc.  
   Nejsem zastánce žádného výživového směru, ale ani žádný výživový směr nehaním - každý jsme jiný a pokud někomu např. paleo strava pomůže zlepšit zdravotní stav a i danému jedinci vyhovuje, tak je to tak jedině dobře. Jediné, čeho nejsem zastánce, jsou jídla "z pytlíku". A může být propagována jako úžasná zdravá "superpotravina" co ušetří čas, pochutnáte si a ještě zhubnete. O tom zdravá strava není a nic takového ani u mne nenajdete.
 
   Pomáhám lidem najít cestu ke zdravému způsobu života, vybudovat si zdravý vztah k jídlu, zamilovat si malé experimentování v kuchyni, vychutnávat si zdravé jídlo a nebát se ho 😊
 
    Většina mých klientů chce zpočátku pouze zhubnout, ale v průběhu programu se tento hlavní cíl stane příjemným bonusem a hlavním úspěchem se stane lepší zdraví, více energie a hlavně dobrý pocit z dosažené pozitivní změny životního stylu.
   V praxi jsem se naučila, že lidé už v podstatě ví, co by měli a neměli jíst. Ztrácejí se ale v každodenní přípravě a plánování zdravých pokrmů, neboli neví co a jak vařit. A také jim chybí podpora a vedení - někdo, kdo je bude na jejich cestě doprovázet a ukazovat, kudy se vydat a kudy naopak ne. Proto sestavuji jídelníčky tak, aby si každý mohl vybrat a aby příprava netrvala několik hodin a ingredience byly sehnatelné v běžném supermarketu.
 
   Rozhodně se ale neřadím mezi dnešní influencery a wellness poradce. Jídelníčky a recepty sestavuji tak, aby si každý mohl vybrat dle svých cílů a podle svých parametrů. A sama se podle těchto plánů také stravuji, protože se chci udržovat fit a netrávit hodiny nakupováním a vařením.  
Doufám, že i Vám budou mé recepty a Nutriční plán vyhovovat a uvidíte požadované výsledky! 🧡

 

Diplom.PNG
Rozhodnutí.PNG
Poradce.PNG
bottom of page